Extraliga jde do druhé poloviny, Oceláři hostí Pardubice

03.12.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v neděli napíše dvacátý sedmý díl, to znamená, že dlouhodobá část sezóny se přehoupla do své druhé poloviny. Oceláři ji započnou na domácím ledě, ve WERK ARENĚ přivítají pardubické Dynamo. Utkání startuje v nedělních 15 hodin, nenechte si jej ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem nedělního utkání s Pardubicemi je společnost MDOK Šperka, s.r.o.

Pardubičtí sezónu nezahájili vůbec dobře, z úvodních deseti kol zvítězili jen ve dvou případech. Po změně na trenérském postu, kdy Petera Draisaitla nahradil generální manažer Pavel Rohlík přišlo herní zlepšení, které je nejvíce viditelné v posledních osmi kolech. Dynamo vyhrálo pětkrát, pouze třikrát odcházelo z ledu poraženo. Na lepší, než třinácté místo, to ale Východočechům stále nestačí. Pardubice v pátek hostily Litvínov, ten zvítězil gólem z předposlední minuty.

“S kolegy trenéry nechápeme naši první třetinu, která byla absolutně špatná. Možná dvě tři střídání byla dobrá, ale pak jsme vypadli z role a nechápali jsme, čím to je. Po bouřce v kabině se to ve druhé třetině trošičku zvedlo a ve třetí třetině jsme dokázali vyrovnat. Tak, jako jsme hráli posledních šest minut po druhém gólu soupeře, jsme chtěli hrát celý zápas. Měli jsme málo střel, soupeř nás po dvě třetiny přestřílel,“ hodnotil utkání Pavel Rohlík.

”Pořád jsme optimisté. My v šatně nesmíme poslouchat, co se děje. Víme, co chceme a máme hrát. Cesta je dlouhá, ale věříme, že jdeme po té správné stále nahoru,“ dodal útočník Tomáš Klimenta. Dynamu v posledním kole chyběl kapitán Tomáš Rolinek, který nenastoupil ze zdravotních důvodů. Kvůli disciplinárnímu trestu nemohl nastoupit ani Petr Čáslava.

Poslední zápas Pardubic:
2. prosince: HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 42. Klimenta (M. Kaut), 60. Nahodil (Schaus) – 6. Hořava (Reichel), 53. R. Hanzl (M. Hanzl), 59. Lukeš (Pavelka).

Sestava Pardubic v posledním zápase: Kacetl – Schaus, Ščotka, Nedbal, Ovčačík, Leduc, Bokroš, Havlík – P. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Klimenta, Nahodil, M. Kaut – Panna, Redenbach, Mallet – Poulíček, T. Kaut, Zadina – Beran.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi neprožívají nejpovedenější období letošní sezóny. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy v posledních osmi kolech pětkrát zaváhali, Oceláře alespoň může těšit fakt, že tři (z pěti proher) přišly po nastaveném čase. Sbírané bodíky tudíž zabraňují výraznějšímu pádu tabulkou, Oceláři stále drží druhé místo, tři body za vedoucím Libercem. Slezané si spravili chuť v pátečním jubilejním derby, ve kterém zvítězili v prodloužení.

“Byl to pěkný zápas. Utkání možná trošičku ovlivnil úvod, kdy padly tři rychlé branky. Pak to chvíli vypadalo, že se oba mančafty budou soustředit na obranu. Pak ale přišly přesilovky a byl to krásný zápas nahoru, dolů. Možná jsme měli více šancí, ale i hosté měli dost pokusů. Oba gólmani, teda po výměně u hostů, podali výborné výkony. Jsme rádi, že prodloužení dopadlo šťastněji pro nás,“ neskrýval radost René Mucha.

Obnovenou premiéru v třineckém dresu zažil obránce Lukáš Krajíček, který přišel z KHL. Při současné marodce v defenzivních řadách Ocelářů, kdy trenérům scházejí Galvas, Hrabal a Jank, byl jeho návrat velmi důležitý. „Návrat byl příjemný, utkání ale pro mě mělo vysoké tempo. Já byl měsíc a půl zraněný, odehrál jsem jen jeden zápas. První třetina byla dost těžká, pak jsem se do toho postupně dostával,“ řekl nejlepší Ocelář pátečního klání.

Poslední zápas Ocelářů:
2. prosince: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2 prodl. (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Adamský (Kane, Krajíček), 6. Hrňa (Roth), 61. Petružálek (Roth) – 3. Kucsera (Tybor, Hrbas), 26. Výtisk (Olesz, Stastny).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, Kania, Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Doudera – Hrňa, Marosz, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane (C), Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Sýkora, Špirko, Martin Růžička.

Poslední vzájemný zápas

Druhou čtvrtinu základní části extraligy zahájili třinečtí hokejisté ve velkém stylu. Na kluzišti pardubického Dynama předvedli další znamenitý výkon a zcela po zásluze zvítězili jednoznačně 4:0. Branky postupně zaznamenali Jiří Polanský, Daniel Rákos, Martin Adamský a Kamil Kreps. V pořadí už čtvrté čisté konto letošní sezony vychytal reprezentační gólman Šimon Hrubec!

21. října 2016: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:0, 0:3).
Branky a nahrávky: 5. Polanský (Hrabal, Hrňa), 46. Rákos (Martin Růžička, Petružálek), 49. Adamský, 60. Kreps (Dravecký).

O zápase

Hrací den: 27. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 4. prosince 2016, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec