Erik Hrňa před sedmým duelem: Věřím, že to urveme!

22.04.2015 · Daniel Ježek
Slezanům se včera povedlo srovnat stav finálové série na 3:3, ve čtvrtek je tak čeká rozhodující bitva o Masarykův pohár. V šestém duelu se poprvé ve finále prosadil Erik Hrňa, který byl se třemi kanadskými body vyhlášen nejlepším hráčem Ocelářů.

Třinečtí měli podruhé ve finále nůž na krku. Stejně, jako v nedělním domácím klání, se Slezané s touto situací dokázali popasovat a uchovali si naději na zisk Masarykova poháru. Jednou z nejviditelnějších postav Třince byl Erik Hrňa: „Cítil jsem se dobře. Do šestého zápasu jsme šli s cílem vyhrát a vrátit se ještě jednou do Třince. To se povedlo a jsme za to velmi rádi.“

Hráči s dráčkem na hrudi se v šestém klání dostali do velmi rychlého vedení. Erik Hrňa otevíral gólový účet duelu již ve druhé minutě. „Když se podaří dát první gól, tak to ten tým nakopne. Byli jsme hodně rádi, že se nám to povedlo. Teď už se hlavami přesouváme do dalšího posledního zápasu,“ vrací se vsetínský rodák k úvodu utkání.

Oceláři pak ustáli dlouhé oslabení ve třech proti pěti. Vervě se sice povedlo v osmnácté minutě srovnat krok, Tomáš Plíhal ale za osm vteřin vrátil vedení na třineckou stranu. Podobná situace se opakovala také v polovině duelu, kdy Tomáš Linhart odpovídal na Ručinského snížení. „To také hodně pomohlo. Po inkasované brance jste vždycky takoví skleslí, vstřelený gól nás naopak opět dostal nahoru. Jsme rádi, že se nám, vlastně dvakrát, povedlo takhle rychle zvednout,“ těší Hrňu.

Radost Erika Hrni po úvodní brance šestého zápasu. FOTO: Petr Rubal.

Svěřencům trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi se poprvé v sérii povedlo výrazněji překonat dosud výborného Pavla Francouze. „Říkali jsme si, že nemůže mít pořád takové štěstí, že se to jednou musí otočit. Jsme rádi, že tam napadalo tolik branek. To by bylo, kdybychom prohráli se šesti vstřelenými brankami. Teď do toho půjdeme znova, budeme to co nejvíc cpát do branky. Prostě dát co nejvíc gólů,“ vyhlíží Erik Hrňa sedmou bitvu.

A gólman Vervy zápas nedochytal. V závěrečné periodě se do litvínovské branky postavil Horák, který inkasoval z hole Milana Doudery. „Myslím, že ho střídali hlavně z důvodu, abychom do něj nějak nezajeli a nezranili. Sedmý zápas to ale nijak neovlivní,“ tuší třinecký útočník.

Erik Hrňa ve finále zaznamenal své první kanadské body. Šestadvacetiletý útočník se naposledy prosadil v šestém semifinále na Spartě, od té doby střelecky mlčel. Byly nějaké maličkosti, které snajpr Ocelářů měnil? „V tréninku ne, ale na zápas jsem si prodloužil hokejku a omotal si vršek černou páskou, což normálně nedělám,“ směje se třinecký forward a pokračuje.

„Už jsem to změnil v minulém utkání v Litvínově, ale tehdy mi tu hůl zlomili hned při prvním střídání. Černou pásku jsem použil poprvé, smuteční přinesla štěstí. Příště to udělám zase!“

Třetí formace se raduje z páté branky v litvínovské síti! FOTO: Petr Rubal.

Finálovou bitvu tak vyšperkuje sedmý zápas. Oceláři dokázali smazat dvouzápasové manko, před rozhodujícím klání by tak mohli být v lepším psychickém rozpoložení. „Oba celky jsou velmi zkušené, ta psychika nebude hrát až takovou roli. Oba jsme schopni se na sedmý zápas pořádně připravit, půjdeme do toho na krev. Ten šťastnější a lepší vyhraje,“ tuší nejlepší střelec základní části.

Proběhly kabinou vzpomínky na semifinálovou sérii se Slavií v mistrovské sezóně, kdy Slezané také prohrávali 1:3? „Něco proběhlo před pátým zápasem, teď je to ale něco jiného. Za stavu 3:3 se vracíme domů, před naše parádní fanoušky. Litvínov to u nás bude mít hodně těžké. Není ale jednoduché vyhrát tři zápasy v řadě, půjdeme do toho naplno a po hlavě. Pevně věřím, že to doma urveme!“ uzavírá Erik Hrňa.

Na jedné lodi, s jediným cílem!