Dopolední program prvního dne: Výhry slaví Vary, Jaroslavl, CSKA i Sparta

26.08.2016 · Ondřej Kuchař
TŘINEC– Velmi zajímavá utkání viděly na úvod President Cupu obě třinecké WERK ARENY. V úvodním zápase turnaje se od osmi hodin představily Karlovy Vary a finské Blues Espoo. Severský favorit však na Západočechy v parádním utkání nevyzrál a odešel poražen 5:6 po nájezdech.

"Byl to těžký zápas. Finové byli fakt dobří, brusliví a skvěle uměli založit útok. Doufali jsme, že je potrápíme a je super, že jsme je dokázali porazit. I když v nájezdech to je vždycky i o štěstí. Naše taktika byla dát gól, což se nakonec povedlo," usmíval se po zápase autor dvou branek Energie a nejlepší hráč utkání Petr Rozhon.

Podobně gólově bohatý zápas viděla i větší ze dvou zdejších hal. Domácí Oceláři v něm srdnatě vzdorovali ruskému Lokomotivu Jaroslavl. Od úvodních minut ale museli dohánět náskok soupeře, který se hned v první minutě zápasu dokázal dvakrát prosadit. Třinečtí nakonec dali soupeři čtyři branky, sami ale inkasovali šest a tři body do tabulky tak zapisuje ruský velkoklub.

"Škoda našeho nástupu do utkání, to dohánění ztráty nás stálo dost sil. Ve druhé třetině jsme měli několik přesilovek, které jsme ale nedokázali využít. Celkově to byl ale hodně vyrovnaný zápas. Moc si ho užívám, jen doufám, že další utkání už bude s vítězným koncem pro nás," zadoufal mladý Ocelář Jonáš Peterek, syn šéfa třinecké mládeže a klubové legendy Jana Peterka.

Další dva duely pak obstaraly týmy Sparty Praha, která vyzvala lotyšské Dinamo Riga a Vítkovic, které se střetlo s CSKA Moskva. I tady byly české týmy úspěšné jen na půl.

Ostravané slavnému ruskému klubu dlouho vzdorovali, CSKA ale mělo po celý zápas herní převahu a ve třetí třetině přetavilo své šance v góly. Skóre nakonec narostlo až na 7:2. Šanci na reparát dostanou Vítkovičtí už v 15 hodin v souboji s Karlovými Vary.

O tři české body se ale postarala Sparta, ta ve vyrovnaném utkání přetlačila Rigu. K vítězství Pražany nasměřoval čtyři minuty před koncem základní hrací doby svým gólem Václav Rubeš.

Výsledky:

HC Energie Karlovy Vary - Blues Espoo Juniors 6:5 po s.n.

Branky a nahrávky:

5. Rozhon (Matoušek), 34. Novotný (Branný, Pohanka), 43. Zdeněk (Křemen), 53. Křemen (Korčmaroš, Novotný), 53. Rozhon (Jiskra, Korčmaroš), rozh. náj. Jiskra – 19. Forslund (Maarni), 29. Wallenius (Iso-Kuortti), 30. Wallenius, 50. Sjölund (Isiguzo), 58. Hirvonen (Rikkilä, Rissanen).

HC Oceláři Třinec - Lokomotiv Jaroslavl 4:6

Branky a nahrávky: 2. Marguš (Raška, Peterek), 27. Homola (Marguš, Raška), 39. Rybnikár, 46. Homola (Peterek, Marguš) – 1. Gutik (Nikolajev), 1. Nosov (Blokhin), 24. Nikulin (Abrosimov), 40. Manakin (Bereskin), 46. Chefanov (Bychkov), 59. Berezkin (Mironov)

HC Sparta Praha - Dinamo Riga 5:3

Branky a nahrávky: 24. Haš (Čermák), 31. Čermák (Čížek, Prymula), 36. Vitouch (Pšenička), 56. Rubeš (Čížek), 60. Prymula (Čermák, Čížek) – 2. Mateiko (D. Marcinkevičš), 33. Ansons (Vilcinš, Polcs), 35. Biškins (Lininš, Mateiko).

HC Vítkovice Steel - CSKA Moskva 2:7

Branky a nahrávky: 10. Vojtovič (Lewandowski), 38. Beránek (Vojtovič, Lewandowski) – 7. Chulapov, 10. Šaposnikov (Abraham), 12. Guskov, 40. Chulapov (Bucajev), 54. Černov (Guskov), 54. Bucajev (Abraham), 56. Abraham (Bucajev, Chulapov)