Dnes nám tam spadlo skoro vše, těší Šimona Hrubce

03.01.2018 · Martin Stebel, Radim Sajbot
Pro gólmany to nebyla zcela jednoduchá pozice. Duel Ocelářů proti Spartě přinesl oboustranně útočné představení, což je ovšem z historického hlediska tradiční herní rys těchto soupeřů. Sparťanskému Jánu Lacovi premiéra v novém působišti nedopadla podle ideálního scénáře, radovat se naopak mohl na druhé straně hřiště ŠIMON HRUBEC.

Brankově divoké utkání se šťastnou tečkou pro Oceláře. Kde se zápas lámal?

Bylo důležité, že jsme před koncem třetiny vyrovnali na 2:2. Pokud by naopak Sparta v průběhu první části navýšila na 3:0, mohlo se utkání vyvíjet trochu jinak. Sparta má velmi dobré začátky, o tom jsme věděli. Oba týmy si vytvořily stoprocentní šance, které se povedlo využít, pro gólmany na obou stranách to byl těžký start. Důležité taky bylo, že jsme využili hned první přesilovku. Klíčová byla asi naše branka hned v úvodu druhé části. Tahle výhra těší dvojnásob, protože naposledy doma se Zlínem to bylo velké trápení, kdy jsme si pomalu nevytvořili žádnou pořádnou šanci. Dnes jsme naopak proměnili skoro všechny možnosti.

Naposledy doma proti Zlínu to bylo bez jediného gólů, dnes naopak byla vidět lehkost při zakončení. Co se oproti minulému utkání změnilo?

Věděli jsme, že musíme střílet ze všech pozic a využívat víc beky. Ono se to nezdá, ale střely od obránců do chumlu před brankou, to je vždy pro gólmany hrozně těžké. Tohle se nám dnes povedlo realizovat. Navíc se nám dnes dařilo v přesilovkách. To byl další faktor, který pomohl k výhře.

Do sestavy se dnes po delší době vrátili V. Svačina a E. Hrňa. Poprvé navíc nastoupil R. Vlach. Byl patrný jejich přínos pro tým?

Řekl bych, že u Erika a Vládi bylo už ráno při rozbruslení vidět, jak moc se těší zpátky do zápasového zatížení. Roman Vlach odehrál výborný zápas, byl platný třeba v přesilovkách, měl tam spoustu chytrých nahrávek, je silný na puku. Je to určitě posila a co jsem ho stačil za tu krátkou dobu poznat, tak je to i super kluk. Jsem určitě rád, že přišel. Zároveň mi ale trochu chybí Zbyněk, protože jsme kamarádi. Tohle je ale hokej, je to prostě byznys (usmívá se).

V aktuálním týdnu vás čekají ještě dva duely. Předpokládám tedy, že semifinále Ligy mistrů, které bude na programu příští úterý, ještě moc v hlavě nemáte...

Na Ligu mistrů zatím opravdu nemyslíme, ještě jsou před námi Chomutov a Pardubice. Tyhle zápasy musíme zvládnout aspoň tak dobře, jako ten dnešní na Spartě. Pokud bychom si ale tuto střeleckou potenci přenesli do evropské soutěže, bude to jen dobře!

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z úspěšného duelu Ocelářů na ledě Sparty ZDE

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary