David Nosek: 900 zápasů? Chci přidat další!

28.02.2017 · Radim Sajbot, Daniel Ježek
Oceláři v jednapadesátém kole sice prohráli, definitivně si ale pojistili druhou příčku. Utkání v Mladé Boleslavi bylo specifické pro DAVIDA NOSKA, bek Ocelářů naskočil do devítistého extraligového utkání kariéry! Keson vyhlíží i další milník, a to 100 vstřelených branek.

Davide, utkání vám výsledkově nevyšlo dle představ, jaké to bylo herně?
„Myslím, že první třetina z naší strany nebyla vůbec špatná. Inkasovali jsme sice v oslabení, v početní výhodě se nám ale povedlo vyrovnat. Boleslav odskočila takovým nešťastným gólem, utkání ale bylo pořád otevřené. První třetina nebyla špatná, i ve druhé jsme domácí zatlačili. Bohužel jsme inkasovali z brejku.“

Prohra je sice vysoká, udrželi jste ale druhé místo. Byl to váš cíl? Není vám líto Prezidentského poháru?
„Ano, byl. I před zápasem jsme si to zdůrazňovali, že chceme druhou příčku udržet a proto musíme vyhrát. Zápas se nám bohužel nevydařil, druhé místo i tak máme. Takže je to splněný cíl. Prezidentský pohár jsme si neprohráli dnes. Leden se nám nepovedl, kdybychom aspoň dva zápasy tehdy vyhráli, tak bychom mohli slavit první místo.“

Kde byl zlomový moment utkání?
„Asi ve druhé třetině, brejk domácích a gól na 3:1. I po druhé třetině byl zápas hratelný, bohužel jsme se v závěrečné periodě nedostali do souvislejšího tlaku. Ten byl větší v prostřední části, než ve třetí, kdy jsme potřebovali dát kontaktní branku.“

Nebylo v utkání až příliš mnoho přečíslení?
„Mladá Boleslav tímto stylem hraje hokej, na obrovské riziko. Buď jim to vyjde a jdou do přečíslení, nebo to nevyjde a přečíslení má soupeř. Nám se bohužel nepovedlo ten jejich risk potrestat. Hrajeme zezadu, nehrajeme ale žádného zanďoura. Snažíme se pořád napadat, i proto se domácí dostávali častěji do těchto situací.“

Odehrál jsi devítistý extraligový zápas, co to pro tebe osobně znamená?
„Tak asi jen číslo. Člověk neplánuje, kolik by mohl odehrát zápasů. Jsem ale rád, že jsem se na takové číslo dostal. Snad přidám ještě několik zápasů.“

Jak daleko je tisícovka?
„Možná to zní jako klišé, ale vždy záleží na zdraví hráče. Pokud budu zdravý, tak to nebude problém.“

Pamatuješ si svůj první extraligový zápas? Tehdy si myslím hrál bez jmenovky, že?
„První utkání si pamatuje asi každý, bylo to proti Havířovu. Domácí zápas v Třinci, myslím, že se nám i povedlo zvítězit.“

Už tehdy se zrodila přezdívka „Keson“?
„To bylo už daleko dříve, snad na druhém stupni základní školy. Je to mé příjmení pozpátku.“

Tři trefy tě dělí od stovky gólů. Co je pro tebe důležitější, 900 zápasů nebo 100 branek?
„Určitě těch sto gólů, to by byla krásná meta. Pokusím se na ni dosáhnout, doufám, že to bude co nejdříve.“

V posledním kole vás čeká derby, jaký to bude zápas?
„Bude velmi důležitý. Jít do play-off po vyhraném domácím utkání je určitě lepší, než kdyby se nám zápas nepodařil. Navíc je to derby, musíme za každou cenu zvítězit!“

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice