David Květoň: Byli jsme jednoduše lepší

23.11.2013 · Martin Stebel
Střetnutí dvou hokejových organizací, které vyznávají červenobílou variantu dresů, vyznělo podruhé v sezoně pozitivně pro Oceláře, kteří tak "sešívané" v tabulce průběžně přeskočili. K mikrofónu jsme tentokrát pozvali bodově produktivního Davida Květoně (1+1) a také muže, jenž po zásluze převzal ocenění pro nejlepšího hráče utkání - Martina Adamského (2+0)

Po minulých nezdarech si domácí družina nemohla další klopýtnutí dovolit. Reálná hrozba ve stylu "Damoklův meč", měla evidentně žádoucí efekt: "Prohrát třikrát v řadě zamrzí, ale horší bylo, jaké výkony jsme předváděli. Před zápasem jsme byli v situaci, že musíme vyhrát. Po minulých domácích prohrách se nám dnes konečně podařilo koncentrovat na výkon. Plnili jsme úkoly, které jsme si před zápasem stanovili," těší plavovlasého útočníka s číslem 57.

Kde najít hlavní aspekty zdařilé partie proti mužstvu z největší středoevropské hokejové arény? "Byli jsme jednoduše lepší. Dnes nám to konečně vyšlo podle představ, moc nám pomohly Ádovy trefy v oslabení, to byl základ. Za stavu 2:0 jsme hru ovládali, ale nutno říct, že Slavia byla stále nebezpečná," připomíná bojovného ducha rivalů a na dotaz, kdy začal věřit v tříbodový zisk, reaguje: "Stoprocentní jistotu nemáte nikdy. Je ale fakt, že od pátého gólu jsem věřil," tvrdí šikovný křídelník, který se v závěrečné periodě prosadil efektním gólem zápěstím.

Novojičínský rodák je po nedávném ukončení spolupráce ve finském Kärpätu Oulu domluven na třineckém angažmá do konce listopadu. Mnohé příznivce tedy eminentně zajímá, jak bude vypadat jeho další budoucnost, zda fandové zpod Javorového uvidí "Květáka" i nadále s drakem na hrudi: "Doufám, že jednání nebudou dlouhá a dohodnu se na dalším působení v Třinci. Celou situaci ale nejprve musím konzultovat s mým manažerem, své si k tomu asi řekne taky Oulu. V těchto dnech ale mou budoucnost moc neřeším, zápasy jdou rychle po sobě, teď se plně koncentruji jen na hokej!"

Adamský: Museli jsme vyhrát. Jinak by lidé místo párků sežrali nás!

V tradičně dobrém rozpoložení a se širokým úsměvem na tváři vstoupil mezi novináře Martin Adamský, jemuž se povedl opravdu husarský kousek. Dvakrát totálně zmrazil hosty v jejich početní výhodě, což je skutečná rarita, která zaslouží hromadný potlesk ve stoje. Během pozápasového hodnocení však sympaticky mluvil především o kolektivním výkonu: "Měli jsme bodovou ztrátu a chtěli ji konečně přerušit. Nechtěli jsme dále prodlužovat bodový půst, nesledovali jsme, jestli je Slavia taky v nějakém bodovém stresu. Věděli jsme jen, že přijede silný soupeř a nebude to žádná sranda," vysekl poklonu mužstvu Vladimíra Růžičky a na podnět ohledně svých gólů, kdy dvakrát zakončil prudkou ránou, pohotově kontruje: "Bavíte se s Adamským, ne Polanským (směje se). Jirka by možná v této situaci šel do nějaké kličky, já to raději hned střílím. Nevzpomínám si, že bych někdy skóroval dvakrát v oslabení, asi to bylo opravdu poprvé v životě."

Obecně se ví, že třinecké publikum je velice náročné. Dvě domácí porážky proti papírově slabším rivalům nezůstaly bez negativní odezvy a během nepovedeného střetnutí s Kladnem zněl Werk arénou pískot: "Máme odehráno teprve nějakých dvacet kol a nebyl žádný důvod k panice. Tři mače jsme sice prohráli, ale jestli si někdo myslel, že vyhrajeme všech 52 zápasů v základní části, tak je blázen. Musíme se koukat dál, minulost neřešíme. Díváme se dopředu a chceme uspět i v neděli proti Brnu. Dnes jsme to jednoznačně museli zlomit, jinak by lidé místo párků sežrali nás," usmívá se rychlonohý kanonýr, jenž má po pátečním kole na svém kontě už 14 přesných tref!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary