Chyběl tlak do branky, ví Daniel Rákos

13.10.2017 · Daniel Ježek, Radim Sajbot
Ocelářům se duel dvanáctého kola nepovedl. Hráči s drakem na hrudi sice byli po většinu času aktivnějším týmem, aktivitu se však Slezanům nepovedlo brankově ohodnotit. Utkání v Pardubicích hodnotí Daniel Rákos, který mohl několikrát skórovat. Oceláři nakonec vsítili jen jednu branku.

Dali jste první branku, domácí ale nakonec zvítězili. Kde hledat příčiny?

„Ve druhé třetině jsme soupeři nabídli několik šancí, včetně přečíslení čtyři na dva. V obranném pásmu jsme si pak špatně rozebrali hráče a Pardubice nás potrestaly. Chyběl nám taky tlak do branky. Když už jsme měli nachystaný puk na střelu, tak jsme ještě vymýšleli další přihrávku.“

Herně jste na tom byli lépe, jednalo se ale spíše o optický tlak, že?

„Přesně tak. Hráli jsme hodně po rozích, do střel jsme se ale příliš nedostávali. Oni navíc dobře bránili, před brankou hráli velmi fyzicky. Nám se do toho prostoru dnes asi tolik nechtělo. Z obou stran to bylo hodně upracované. Ve středním pásmu bylo dost nepřesností, šancí moc nebylo.“

Pardubice jsou v tabulce dole, mrzí o to víc tahle prohra?

„Každá porážka mrzí stejně. Chtěli jsme vyhrát, to se bohužel nepovedlo. V neděli máme další zápas, musíme změnit to, co se nám dnes nedařilo. Pak můžeme být úspěšní.“

Předpoklady přitom byly jednoznačné. Pardubicím se nedaří, mělo se jednat o jasnou záležitost…

„Takhle jsme určitě nepřemýšleli, trenéři nás navíc varovali, že Pardubice hrají dobře a nedaří se jim spíše bodově, než herně. Na to jsme se chtěli připravit. Nakonec nás herně nijak nepřehráli, ale prohráli jsme.“

Doma pravidelně sbíráte body, venku to ale taková sláva není. V čem je ten rozdíl?

„V domácích zápasech se nám daří soupeře dostat pod tlak, venku to je spíše naopak. Domácí týmy se snaží vyvinout tlak na soupeře, znají lépe svůj zimák, v tom je ta výhoda. My dnes vedli 1:0, mohli jsme hrát ve větším klidu. Bohužel jsme udělali nějaké chyby, netlačili se před bránu. Hodně chyběla také střelba.“

Byl brankář Klouček velkou překážkou?

„Chytal výborně. Nechci říct, že bychom mu to usnadnili, ale určitě mu pomohlo to, že my na brankovišti nebyli tak, jak bychom tam měli být. Chyběl tlak do brány, střelba, ani nevím, kolik měl zákroků. Moc to ale asi nebylo.“

První čtvrtina se blíží ke konci, jak ji hodnotíte?

„Doma to je dobré, venku špatné. Na tom musíme zapracovat, abychom i z venkovních zápasů získávali body. Může se stát, že si nějakou nepohodu přivezeme domů, potom by to nebylo jednoduché.“

HC Motor České Budějovice