Byla to euforie, okomentoval svou první extraligovou trefu Adam Rufer

26.10.2011 · Martin Stebel
Už v přípravných zápasech před startem extraligy naznačil, že v něm je skryt značný potenciál. Dvacetiletý Adam Rufer zaznamenal v úterním duelu na libereckém ledě svou premiérovou trefu v nejvyšší soutěži. "Věřím, že přijdou i další góly," přeje si nadějný mladík.

Běžela druhá minuta utkání. Jakub Orsava se drze prosmýkl před libereckou branku a pokusil se protlačit kotouč do sítě. Povedlo se to až dorážejicímu Ruferovi: "Kuba udělal kus dobré práce a gól mi připravil jako na zlatém podnose. Stál jsem ve správnou chvíli na správném místě a podařilo se mi skórovat. Trenéři nás nabádají k většímu důrazu a tahle branka byla toho výsledkem. Po gólu jsem cítil euforii, byl to opravdu krásný pocit," tvrdí třinecký odchovanec.

Podle tradice si autor první trefy nechává kotouč na památku. Rufer není výjimkou: "Na puk jsem samozřejmě nezapomněl. Bude to kdysi pro mně cenný suvenýr. Schoval mi ho náš masér Radek Duda. Věřím, že i po létech budu mít na svou první branku hezké vzpomínky. Po zápase mi přišlo poměrně dost esemesek od kamarádů a známých, kteří mi blahopřáli. Tohle moc potěší."

Dalším neměnným zvykem je nutnost přispět po úvodním zásahu do týmové pokladničky: "Něco v tom směru už mi bylo naznačeno. Zatím neznám přesnou částku, ale rád zaplatím. Zvyk je zvyk. Věřím, že letos se mi podaří i další góly. Ty už ale doufám nebudu muset platit," směje se hráč s číslem 25, jenž v minulém domácím utkání proti Liberci zaznamenal i svou premiérovou asistencí.

Ani branka a solidní výkon na libereckém kluzišti ale s největší pravděpodobností pro něj nebude garancí stabilní pozice v třineckém týmu: "O své místo musím teprve zabojovat. Jsem si plně vědom svých herních nedostatků. Musím zabrat prakticky ve všech směrech. Bruslení, střelba, důraz. Když sleduji na vlastní oči špičkové extraligové hráče, tak si znovu uvědomím, že mám před sebou ještě hodně tvrdé práce," přiznává.

Pro černovlasého forvarda je letošní ročník první v mužské kategorii. Jak tedy vnímá skok z juniorky mezi dospělé: "Je to pochopitelně obrovský rozdíl. Ze začátku jsem si těžko zvykal, ale už jsem se docela přizpůsobil. Všechno je zde rychlejší, není tady na nic čas, když člověk na moment zaváhá, lehce ztratí puk a těžko ho dostane k sobě zpět. Letos ještě mohu hrát v juniorské soutěži, ale pevně doufám, že budu mít více prostoru se prosadit v mužích. V Třinci je v útoku obrovská konkurence, ale věřím, že občas dostanu šanci si zahrát a svým výkonem nezklamu," uzavírá naše povídání.

HC Motor České Budějovice