Byl to super zápas, těší Lukáše Krajíčka

24.02.2017 · Daniel Ježek, Radim Sajbot
To byla paráda, pánové! Oceláři v devětačtyřicátém kole vyloupili brněnskou DRFG arénu, domácí Kometu srazili v poměru 5:2! Svou první branku v dresu Ocelářů po návratu z KHL zaznamenal obránce LUKÁŠ KRAJÍČEK, jeho trefa patří do kategorie kuriózních. "Krajíc" nahodil kotouč na zadní mantinel, puk se od něj a Vejmelky odrazil do sítě!

Lukáši, jak moc důležitý byl dnešní duel pro sebevědomí mužstva?
„Je super, že jsme dali pět branek. V posledních zápasech jsme dali jeden, dva góly, tohle se s námi táhlo delší dobu. Jsme rádi, že se to protrhlo. Bylo tam hodně střel, dobře jsme napadali. S tímhle musíme jít i do nedělního zápasu a očekávat od sebe stejný výkon, jako dnes.“

Po strašně dlouhé době se i kotouče odrážely k vám…
„Tohle je odraz celé hry. Koncepčně si hodně pomáháme, dobře bruslíme po celém ledě. Pak se i to štěstíčko obrátí na naši stranu. Dnes to byl super zápas.“

Tvoje branka byla hodně šťastná, jak si ji viděl?
„Já to pořádně viděl až na kostce, původně jsem si myslel, že góla dával Zbyňa. Až pak jsem zjistil, že to je můj gól. Šlo to vedle, kotouč měl skončit v rohu kluziště. V místě odrazu jsou vrátka pro rolbu, puk asi trefil nějaký roh, od kterého se to odrazilo do brankoviště. Nakonec to dopadlo takhle, byla v tom i troška štěstíčka. Za první gól v Třinci jsem velmi rád.“

Byl to jeden z tvých nejsnadnějších gólů v kariéře?
„Asi ano, takovéto štěstí při střele jsem snad ještě nikdy neměl. Každou ránu se ale snažím dávat na bránu, takže jednou to tam spadnout muselo. Trvalo to dvacet jedna zápasů, takže za trefu jsem velmi rád. Snad to tam bude padat častěji.“

Zažil si někdy zápas, ve kterém padly tři vlastní góly?
„Nevzpomínám si, určitě jsem už ale podobný zápas absolvoval. Momentálně si ale nemohu žádný vybavit.“

Do sestavy ses vrátil po dvouzápasové pauze, jak bys dnešní duel zhodnotil?
„V první třetině jsem byl docela unavený. Do zápasu jsem šel po dvou trénincích a jednom rozbruslení, on ten návrat je pokaždé těžký. Od druhé třetiny už to bylo dobré, pomohlo tomu také vedení, hrálo se nám lépe. V poslední třetině už jsme to odehráli na zkušenosti a na pohodu. Takže celkově super, první třetina byla trošku horší, pak už jsem se do toho dostal.“

Zhubnul si něco během zdravotní indispozice?
„Dvě kila šla dolů, bohužel když člověk nemůže jíst tři dny, tak ztratí hodně vody. Že bych to ale nějak pociťoval, to se nedá říct. Pokaždé to jde nabrat zpátky.“

V neděli vás čeká souboj o druhé místo s Hradcem Králové, jaký to bude zápas?
„Do utkání půjdeme s cílem vyhrát. Jestli to je Hradec, Sparta, nebo Liberec, který je před námi. Do konce zbývají tři zápasy, do play-off chceme vstoupit na vítězné vlně. Důležité je se dobře cítit, každý zápas, střídání, třetina jsou velmi důležité. Musíme prodloužit to, co jsme dnes nastavili!“