Branky přišly příliš pozdě, mrzí Davida Noska

03.01.2017 · Radim Sajbot, Daniel Ježek
Z l í n - Oceláři sehráli první duel roku 2017 na kluzišti soupeře, utkání ve Zlíně jim nevyšlo dle představ. Slezané prohráli 2:4, útěchou může být bojovnost v posledních minutách zápasu, kdy Oceláři korigovali čtyřbrankové manko. Jednu ze dvou branek týmu ze Slezska vsítil obránce David Nosek, který zhodnotil nevydařené klání.

Zápas vám asi nevyšel dle představ, co bylo špatně?
„První třetinu jsme nehráli úplně špatně. Byl tam tlak i šance, pokaždé jsme si to ale chtěli dát do prázdné brány. To bych vytkl, že jsme se nesnažili více střílet a tlačit se do branky. Úvod z naší strany nebyl vůbec špatný, bohužel góly dal Zlín. První gól, který by trochu narušil sebevědomí Zlína jsme dali strašně pozdě. Času již nezbývalo mnoho, ač šance na třetí gól tam ještě byla. Bohužel se to nepovedlo.“

Nerozhodil vás trochu time-out domácích po druhé brance?
„Asi ne. Hned v dalším střídání jsme měli velkou šanci, kdybychom dali třetí gól, tak bych věřil ve vyrovnání. Bohužel jsme tu branku nedali. Zlín byl načatý, my věděli, že není ve velké pohodě. Potřebovali jsme je ale našimi góly dostat pod tlak, to se dnes bohužel nestalo.“

V čem byli domácí lepší? Střel jste přitom měli hodně, jen v první třetině jich bylo 16...
„Těžko se mi to hodnotí, Zlín asi byl více ochotný chodit do předbrankového prostoru a více se tam rvát, než my. My se kombinační hrou snažili docílit gólu, to se nám však nepovedlo. Střel bylo hodně, většinu z nich ale gólman Zlína viděl, takže nebyly tak nebezpečné.“

Zlomový moment asi přišel mezi druhou a třetí třetinou, kdy domácí dali gól v oslabení a přesilovce, že?
„Bohužel jsme obdrželi další dva góly, na tom už ale tolik nezáleželo. My potřebovali dát kontaktní branku za stavu 0:2 nebo 0:3, to se však nepovedlo. Domácí pak odskočili na čtyři branky, my reagovali dvěma šťastnými trefami, už to ale bylo pozdě. Času již nebylo mnoho.“

Druhý zápas ve Zlíně, druhá prohra. Je to náhoda?
„Doma jsme vyhráli celkem bez problémů, dnes to utkání bylo takové, jako bylo. Ničemu bych to ale nepřičítal, je tady úplně jiné mužstvo. Věřím, že v dalším domácím utkání Zlín porazíme.“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary