Aron Chmielewski: Dva góly Spartě? Splněný sen!

02.03.2015 · Martin Stebel
Střetnutí Ocelářů na ledě Sparty přineslo oboustranně ofenzivní hody, ve kterém platilo známé pořekadlo - "každý chvilku, tahá pilku". Hned dvakrát se přitom prosadil polský útočník ARON CHMIELEWSKI, pro něhož to byly premiérové góly v české nejvyšší soutěži. Jak prožíval tento duel a jaké jsou jeho vyhlídky pro příští dny?

V aktuálním ročníku nastoupil teprve do devatenáctého extraligového utkání. Už v předchozích zápasech naznačil, že do zakončení se díky své dravosti umí probít, ovšem v rozhodujícím okamžiku chybělo ke gólové radosti víc štěstí a snad i rozvahy. Euforie nastala až v 52. kole: "Dát dva góly v české extralize, to je bez nadsázky splnění mého snu. Mohu prozradit, že mým tajným přáním bylo, skórovat právě proti Spartě, protože tenhle klub pro mě kdysi měl v Polsku velký zvuk, byl to prostě soupeř s největší prestiží. Tajně jsem proto doufal, že tentokrát se mi podaří skórovat. Přání se stalo realitou, navíc se to povedlo hned dvakrát," září spokojeností jeden z klíčových reprezentantů v zemi severních sousedů a dodává: "Pochopitelně mám i puk, kterým se mi první gól v extralize podařil. Bude to v budoucnu cenná památka," usmívá se.

Sympatický křídelník nastoupil ve formaci s Michalem Sztefkem a Antonínem Pechancem. Oba velmi dobře zná z havířovského angažmá, kde podstatnou část sezony hostoval: "Určitě mi to pomohlo, i když v play-off jsem zrovna s těmi dvěma v jednom útoku moc nehrál. Trenér nám navíc na Spartě dal trochu volnosti, což bylo pozitivním faktorem. Přesto ve mně zůstaly smíšené pocity, protože se prohrálo. Když dáte tak silnému rivalovi pět gólů, už by se mělo vyhrát. Myslím ale, že jsme v Praze předvedli solidní výkon, za který se rozhodně nemusíme stydět," říká 23letý útočník.

Rodák ze severopolského přístavního města Gdańsk si velice dobře uvědomuje, že ani zdařilý výkon na ledě Sparty mu nemůže garantovat stabilní místo v nabitém kádru vítězů základní části: "Každá minuta, kterou mohu prožít v tak kvalitním týmu, je pro mě zážitkem. Zatím jsem měl docela nízký ice-time, hrával jsem v průměru jen okolo sedmi minut na jedno utkání. Ale nechci, aby to vyznělo, že si stěžuji. Moc dobře vím, jak skvělí hráči tady jsou, konkurence je obrovská. Určitě mi pomohlo play-off s Havířovem, kde jsem dal dost gólů, chodil jsem na přesilovky, měl jsem hodně prostoru na ledě. Tahle zkušenost mi dala větší sebevědomí, což se pozitivně promítlo i do hry v třineckém dresu."

Na Oceláře čeká před startem klíčového období sezony tvrdá tréninková řehole. Ještě předtím mohou na krátkou chvíli lehce vydechnout: "Dostali jsme dva dny volna, proto jsem v pondělí dopoledne vycestoval za rodinou do Gdańsku, už jsem blízké delší dobu neviděl a přiznávám, že se mi trochu stýskalo. Navíc v rodném městě jsem pozván na jedno setkání se studenty, proběhne to ve škole, kterou jsem kdysi absolvoval. Moc se na tuhle akci těším. Jedu tam ale jen na otočku, od středy se totiž začneme připravovat na play-off. Mohu všem slíbit, že na trénincích budu zase poctivě pracovat, abych byl našemu týmu před vrcholem sezony maximálně prospěšný!"

HC Motor České Budějovice