Vlastimil Wojnar: Na turnajích této úrovně se chyby trestají!

20.08.2018 · Jakub Mikulík
Úvodní zápas na mistrovství světa klubů se mladým Ocelářům nevydařil. Svěřenci Vlastimila Wojnara podlehli HV71, mistru nejvyšší švédské juniorské soutěže, 2:7.

První polovina zápasu byla hodně vyrovnaná a tým s drakem na prsou mohl hned několikrát vyrovnat. Nicméně na konci druhé třetiny Švédové třikrát rychle udeřili, třinečtí mladíci rázem prohrávali o 4 góly a ani závěrečná třetina už nepomohla ztrátu smazat.

Jak hodnotí výkon svého mužstva hlavní trenér Vlastimil Wojnar? “Byly tam výpadky a určitě jsem čekal více od kluků z Frýdku. V globálu si myslím, že výsledek 2:7 je až moc krutý, protože jsme dvakrát jeli sami na bránu a měli jsme také šance v přesilovkách, které jsme neproměnili. Chyběla už jen finální přihrávka nebo lepší myšlenka při zakončení.“

Změnilo se něco v druhé polovině zápasu? “Byly tam chyby, na kterých pracujeme a kluci o nich vědí. Bohužel, zatím to je bez výsledku a nedaří se nám jich vyvarovat. Doufám, že se to zlepší. Každopádně rozhodla hráčská kvalita obou týmů. My za stavu 1:0 máme přesilovku, kdy můžeme přihrát do prázdné brány volnému hráči, ale místo toho střílíme do břicha gólmana. Na druhou stranu HV71 z přesilovek dají 3 góly po signálech, které mají nacvičené. My se to také snažíme dělat, ale zatím se nám to nedaří.“

V dalším zápase vás čeká Davos, který jste minulý rok na stejném turnaji vyřadili v semifinále. Jaké jsou Vaše očekávání pro letošní utkání? “Určitě se budeme snažit zlepšit náš výkon z prvního zápasu. Musíme se vyvarovat těch chyb, které jsme teď napáchali. Na turnajích této úrovně se chyby trestají. Každé pokažené střídání je průser. Jestli chceme hrát dál o semifinále, musíme vyhrát!“

Co říkáte na atmosféru turnaje? “My jsme to zažili už minulý rok v Jekatěrinburgu. Turnaj je uspořádaný opravdu na profesionální úrovni. Myslím, že i kluci jsou z toho trochu překvapení, když včera viděli, že na Jaroslavl se přišlo podívat zhruba 1 500 lidí. Pro nás to je obrovská zkušenost. My tady máme dva kluky ročníku 1998 a Salzburg jich má devět, které může rotovat. HV71 je mistr Švédska, Davos je mistr Švýcarska a o Jaroslavli se ani bavit nemusíme. Už není nic lepšího. Po organizační stránce a kvalitě mužstev je to pro nás bezkonkurenčně nejlepší turnaj!“