Oceláři ve třetím losovacím koši CHL 2018/19

04.05.2018 · Martin Stebel
Hokejová Liga mistrů zahájí v srpnu svůj pátý ročník a už počtvrté v této soutěži nebude chybět tým třineckých Ocelářů. Loňský semifinalista tak bude mít ze všech českých klubů nejvyšší počet účasti v elitní evropské hokejové konfrontaci. Los základních skupin letošní edice Champions Hockey League proběhne v rámci světového šampionátu v dánské Kodani, ve středu 16. května od 16 hodin.

Hrací systém zůstává identický. Taky letos se v Lize mistrů představí 32 týmů, které budou nalosovány do osmi skupin po čtyřech mužstvech. Stále platí i pravidlo, že do jedné skupiny nemohou být nalosovány dva týmy z jedné země. Postup do vyřazovací části (osmifinále) si zajistí vítěz a druhý tým z každé skupiny.

Soutěž startuje 30. srpna a základní skupiny skončí 17. října. První kolo play-off začíná 20. listopadu a nový evropský mistr bude korunován 5. února 2019.

Rozdělení losovacích košů - Liga mistrů 2018/19:

1. koš: JYP Jyväskylä (Finsko), Växjö Lakers (Švédsko), Kärpät Oulu (Finsko), HC Kometa Brno (Česko), ZSC Lions Curych (Švýcarsko), Red Bull Mnichov (Německo), HC Bolzano (Itálie, EBEL liga), Djurgården (Švédsko).

2. koš: TPS Turku (Finsko), HC Škoda Plzeň (Česko), SC Bern (Švýcarsko), Eisbären Berlín (Německo), Vídeň Capitals (Rakousko), Skellefteå AIK (Švédsko), Tappara Tampere (Finsko), Mountfield HK (Česko).

3. koš: EV Zug (Švýcarsko), Norimberk Ice Tigers (Německo), Red Bull Salcburk (Rakousko), Malmö Redhawks (Švédsko), IFK Helsinky (Finsko), HC Oceláři Třinec (Česko), HC Lugano (Švýcarsko), Frölunda Indians (Švédsko).

4. koš: HC05 Banská Bystrica (Slovensko), Něman Grodno (Bělorusko), Storhamar Hamar (Norsko), Cardiff Devils (Velká Británie/Wales), Aalborg Pirates (Dánsko), Rouen Dragons (Francie), GKS Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko).

HC Motor České Budějovice