Mladí Oceláři zabrali a udolali Rigu. Hattrickem se blýskl Peterek

27.08.2016 · Ondřej Kuchař
TŘINEC – Druhým dnem dnes pokračuje President Cup, mezinárodní turnaj mladších dorostenců. Oceláře čekal hned ráno poslední zápas skupinové fáze, soupeřem jim bylo lotyšské Dinamo Riga. Oba týmy již věděly, že se po dvou pátečních prohrách do semifinále neprobojují.

Utkání ale ani tak nepostrádalo náboj a kvalitu. Vítězství nakonec urvali na svou stranu Třinečtí, třemi góly se o to postaral Jonáš Peterek. "Byl to vyrovnaný zápas. Většinu času, jsme ale strávili v jejich obranném pásmu, tedy až na špatnou pasáž ve třetí třetině," kroutil po zápase hlavou autor hattricku.

A měl pravdu. Oceláři totiž v rozmezí 48. a 50. minuty hned třikrát inkasovali a ztratili tak vedení 4:1. Za další čtyři minuty ale překlopil vedení znovu na stranu domácích svým třetím gólem Peterek. "Z mé strany to byl dnes, doufám, vydařený zápas. Konečně mi to tam napadalo. Nevím ale, jestli jsem dal opravdu hattrick, protože mi po zápase říkal Adam Raška, že první gól možná tečoval, takže nevím," smál se po zápase syn třinecké legendy Jana Peterka.

Třinec si tak zahraje pouze skupinu o páté až osmé místo. V jejím prvním zápase se střetnou ještě dnes od 17:45 v Mini Werk Aréně s finským Blues Espoo, které tady zatím prohrálo všechny své zápasy. Naposledy s Vítkovicemi 1:6. U pěti branek Ostravanů byl Jakub Lewandowski, který sám čtyřikrát skóroval a další gól připravil.

V semifinále pak Vítkovice vyzvou Spartu Praha, která si poradila s věhlasným Lokomotivem Jaroslavl, přetlačila jej po výsledku 5:4. O druhý hattrick dne se postaral Marcel Čížek, který zatím patří v kanadském bodování ke špičce. V dosavadních třech utkáních nasbíral devět bodů (6+3)!

"Podali jsme dobrý výkon. Porazit tak slavný klub, jakým je Jaroslavl, je skvělé. Hráli jsme s nimi o to, kdo z nás se v semifinále vyhne CSKA, což byla velká motivace. Za své góly jsem moc rád, ale nebýt spoluhráčů, nedal bych je," děkoval na dálku svým kolegům.

Zároveň také ale stihl pochválit organizátory a celkovou úroveň turnaje. "Je to jeden z nejlepších turnajů, co jsme zatím se Spartou hráli. Jsou tu vynikající týmy, které nás výborně prověří," dodal Čížek.

Poražený Lokomotiv tak čeká čistě ruské semifinále proti CSKA Moskva. To si ve svém třetím duelu skupiny B hravě poradilo s Karlovými Vary. Ruský suverén se se Západočechy nemazal a vyhrál 7:1. Jejich skóre po základních skupinách ukazuje těžko uvěřitelné číslo 26:4.

Tabulky po základních skupinách

Skupina WERK ARENA

1. HC Sparta Praha - 9 bodů

2. Lokomotiv Jaroslavl - 6 bodů

3. HC Oceláři Třinec - 3 body

4. Dinamo Riga - 0 bodů

Skupina MINI WERK ARENA

1. CSKA Moskva - 9 bodů

2. HC Vítkovice Steel - 6 bodů

3. HC Energie Karlovy Vary - 2 body

4. Blues Espoo - 1 bod

Dinamo Riga - HC Oceláři Třinec 4:5

Branky a nahrávky: 3. Mateiko (Biškins), 48. Biškins (Mateiko, Borovskis), 50. Polcs, 50. Polcs – 22. Peterek, 28. Mikler, 37. Peterek (Homola), 44. Wardas (Čmiel), 54. Peterek (Raška).

CSKA Moskva - HC Energie Karlovy Vary 7:1

Branky a nahrávky: 9. Muchanov (Gundyrjev, Šaposnikov), 13. Šebjakin (Gundyrjev), 15. Bucajev (Chulapov, Andrejev), 20. Andrejev (Abraham), 20. Šebjakin (Muchanov), 26. Černyj (Guskov), 37. Arbuzov – 38. Křemen (Korčmaroš)

Blues Espoo - HC Vítkovice Steel 1:6

Branky a nahrávky: 51. Puolakka (Iso-Kuortti) – 27. Lewandowski (Beránek), 32. Vjačka (Lewandowski), 42. Lewandowski, 48. Lewandowski (Kylnar), 53. Pastor (Smolka), 56. Lewandowski