Napsali jste krásný příběh. Chlapi, děkujeme!

14.4.2011, Martin Stebel

Úterý 12. dubna 2011, čas 19.36. Tohle datum a tato hodina vejdou natrvalo do historie hokeje pod Javorovým. Hráči s drakem na hrudi byli toho večera nejen oceloví, ale především zlatí! Exploze pozitivních emocí doslova zaplavila beznadějně přeplněnou Werk arénu!

Pro mnohé to možná znělo troufale, když šéfové klubu během sezony otevřeně hlásili mistrovské ambice. Svoje odvážné plány však měli podložené racionálními argumenty. Mimořádně kvalitní kádr zřejmě neměl v rámci extraligy konkurenta. Pokora a upřímný respekt k soupeřům jsou vždy nezbytné, ale k dosažení vytouženého cíle je zapotřebí i přiměřená dávka zdravého sebevědomí. Víra ve vlastní schopnosti Ocelářům evidentně nescházela.

Cesta k vytouženému titulu nebyla snadná. Naopak. Byla strastiplná a trnitá. Ocelovými borci neotřásla ani mediálně vyvolaná kauza odpočtu bodů. Hrozba visela ve vzduchu, ale nebyla realizována. Co nás nezabilo - to nás posílilo. Kádr okolo respektovaného kapitána Bonka se dokázal stmelit. Tým v sobě našel velkou dávku vnitřní síly a kolektivního ducha. Do rozhodující fáze sezony vstupovali s bojovným sloganem: "Hrajeme tvrdě na všech frontách".

Nejednalo se ale pouze o rockovou vizáž. Nebylo to jen prázdné motto s nádechem fráze. Obsah hesla se dařilo realizovat hlavně na ledě. Oceláři pověstní technickým hokejem skutečně prezentovali důraznější styl hry, který je pro úspěch v play-off nezbytný. Nebyla to jen tvrdost při dohrávání rivala u hrazení, ale k vidění byly rovněž vítězné pěstní souboje. Důkazem toho budiž triumfální konfrontace Květoně a Krajíčka v sérii s Litvínovem a taky úspěšná potyčka buldoka Varadi v semifinále proti Slavii.

O-O-Ocelaři! foto: Jan Belej

Svěřenci Marka a Kopřivy prokázali nesmírnou vůli a odhodlání hned ve čtvrtfinále. Litvínov hodně kousal, ale ocelový drak byl mocnější. V nejlepší čtyřce se Ocelářům postavila do cesty Slavia. Už se zdálo, že finálové ambice jsou v nedohlednu, ale ocelový drak dokázal stejně jako bájný Fénix povstat z popela. Otočit zdánlivě ztracenou sérii - to byl opravdový majstrštyk. Regionální finále bylo snem mnoha příznivců. Ostravané kladli odpor, ale rovněž rytíř Vítek musel uznat dominanci Třince.

Po 16 letech mezi extraligovou smetánkou si tedy Oceláři mohli poprvé zakřičet v euforickém opojení: "Mistři!" Před startem ročníku 2008/09 vyslovil zástupce klubu přání, že "Placka není nedosažitelná..." Jeho touha tehdy nebyla naplněná a vyvolala ironické úsměvy u mnohých škarohlídů. Byly to však prorocké slova. Je to velká satisfakce. Letošní extraligová sezona se odehrávala jasně v režii Třince a placka v barvě zlata je realitou.

Celé město i okolí v posledních týdnech dýchalo rytmem play-off. Hokej byl konverzačním tématem číslo 1. Titul je ve správných rukou. Oceláři otevřeli zlatou bránu a jsou nejlepší v zemi aktuálních mistrů světa! Trefně to zhodnotil prezident klubu Ján Moder - "Naplňuje mě absolutní hrdost!"

Tady vládne Třinecko...

Chlapi, díky!

Aktuální zápasy
přát. | čtvrtek 18.8.2016

FRM TRI TRI
Frýdek-Místek
3:2p

čt 25.8.2016|19:00|POP - TRI
pá 26.8.2016|18:00|ÖRE - TRI
so 27.8.2016|16:00|LAH - TRI

Lukáš Kozák skončil

23.8.24letý slovenský obránce Lukáš Kozák, který byl u Ocelářů na měsíční zkoušce, se nevešel do kádru a ukončil působení v Třinci.

Oceláři na IFK TV

21.8.V aktuálním magazínu třinecké regionální televize IFK si můžete prohlédnout reportáž ze zákulisí natáčení nového filmu Muzzikanti (od času 0:33), kde mimo jiné budou figurovat naši hokejisté. Prohlédnout si lze rovněž záběry a ohlasy aktérů z nedávného STEEL CUPU či fotbalového utkání Ocelářů proti Fanklubu (od času 23:58) REPORTÁŽE ZDE

Shrnutí Steel Cupu

15.8.Včerejší zápasy třineckých Ocelářů se švédských Linköpingem a Vítkovic doma se Slovanem Bratislava završily třetí ročník mezinárodního hokejového turnaje Steel Cup. Letní pohár konaný pod Javorovým měl ve třetí edici třetího vítěze - po domácích Ocelářích (2014), ruském Nižném Novgorodu (2015) se jim letos stal Slovan Bratislava, jehož barvy hájí několik českých legionářů včetně třineckým fanouškům dobře známého Tomáše Kundrátka. Nejproduktivnějším Ocelářem třetího ročníku turnaje byl se čtyřmi body (2+2) obránce Vladimír Roth. Z pohledu celkových statistik za všechny tři ročníky má nejvíce bodů na kontě útočník Vladimír Dravecký, který vstřelil dvě branky a na šest přihrál. Nejlepším střelcem Ocelářů v rámci všech tří turnajů dohromady je se šesti brankami Zbyněk Irgl. Dravecký s Irglem patří také mezi 7 hráčů, kteří odehráli všech 9 zápasů Ocelářů v tříleté historii Steel Cupu. Kromě uvedeného dua jimi jsou ještě obránci Milan Doudera s Davidem Noskem a útočníci Martin Adamský, Kamil Kreps a Erik Hrňa.

Oceláři dvakrát v TV

7.8.Naši hokejisté se v úvodní čtvrtině Tipsport extraligy 2016/17 hned dvakrát představí před TV kamerami na programu ČT SPORT.

Bude to v rámci 2. kola na ledě Škody Plzeň (neděle 11. září od 15:00 hod.) a také během 7. kola, kdy zavítají na kluziště Olomouce (úterý 27. září od 17:00 hod.).

Fansop
» Cesta za titulem (350 Kč)
» Minidres Růžička (150 Kč)
» Kšiltovka chili (350 Kč)