Napsali jste krásný příběh. Chlapi, děkujeme!

14.4.2011, Martin Stebel

Úterý 12. dubna 2011, čas 19.36. Tohle datum a tato hodina vejdou natrvalo do historie hokeje pod Javorovým. Hráči s drakem na hrudi byli toho večera nejen oceloví, ale především zlatí! Exploze pozitivních emocí doslova zaplavila beznadějně přeplněnou Werk arénu!

Pro mnohé to možná znělo troufale, když šéfové klubu během sezony otevřeně hlásili mistrovské ambice. Svoje odvážné plány však měli podložené racionálními argumenty. Mimořádně kvalitní kádr zřejmě neměl v rámci extraligy konkurenta. Pokora a upřímný respekt k soupeřům jsou vždy nezbytné, ale k dosažení vytouženého cíle je zapotřebí i přiměřená dávka zdravého sebevědomí. Víra ve vlastní schopnosti Ocelářům evidentně nescházela.

Cesta k vytouženému titulu nebyla snadná. Naopak. Byla strastiplná a trnitá. Ocelovými borci neotřásla ani mediálně vyvolaná kauza odpočtu bodů. Hrozba visela ve vzduchu, ale nebyla realizována. Co nás nezabilo - to nás posílilo. Kádr okolo respektovaného kapitána Bonka se dokázal stmelit. Tým v sobě našel velkou dávku vnitřní síly a kolektivního ducha. Do rozhodující fáze sezony vstupovali s bojovným sloganem: "Hrajeme tvrdě na všech frontách".

Nejednalo se ale pouze o rockovou vizáž. Nebylo to jen prázdné motto s nádechem fráze. Obsah hesla se dařilo realizovat hlavně na ledě. Oceláři pověstní technickým hokejem skutečně prezentovali důraznější styl hry, který je pro úspěch v play-off nezbytný. Nebyla to jen tvrdost při dohrávání rivala u hrazení, ale k vidění byly rovněž vítězné pěstní souboje. Důkazem toho budiž triumfální konfrontace Květoně a Krajíčka v sérii s Litvínovem a taky úspěšná potyčka buldoka Varadi v semifinále proti Slavii.

O-O-Ocelaři! foto: Jan Belej

Svěřenci Marka a Kopřivy prokázali nesmírnou vůli a odhodlání hned ve čtvrtfinále. Litvínov hodně kousal, ale ocelový drak byl mocnější. V nejlepší čtyřce se Ocelářům postavila do cesty Slavia. Už se zdálo, že finálové ambice jsou v nedohlednu, ale ocelový drak dokázal stejně jako bájný Fénix povstat z popela. Otočit zdánlivě ztracenou sérii - to byl opravdový majstrštyk. Regionální finále bylo snem mnoha příznivců. Ostravané kladli odpor, ale rovněž rytíř Vítek musel uznat dominanci Třince.

Po 16 letech mezi extraligovou smetánkou si tedy Oceláři mohli poprvé zakřičet v euforickém opojení: "Mistři!" Před startem ročníku 2008/09 vyslovil zástupce klubu přání, že "Placka není nedosažitelná..." Jeho touha tehdy nebyla naplněná a vyvolala ironické úsměvy u mnohých škarohlídů. Byly to však prorocké slova. Je to velká satisfakce. Letošní extraligová sezona se odehrávala jasně v režii Třince a placka v barvě zlata je realitou.

Celé město i okolí v posledních týdnech dýchalo rytmem play-off. Hokej byl konverzačním tématem číslo 1. Titul je ve správných rukou. Oceláři otevřeli zlatou bránu a jsou nejlepší v zemi aktuálních mistrů světa! Trefně to zhodnotil prezident klubu Ján Moder - "Naplňuje mě absolutní hrdost!"

Tady vládne Třinecko...

Chlapi, díky!

Aktuální zápasy
52.kolo | neděle 1.3.2015

SPA TRI TRI
Sparta Praha
Třinec

pátek 13.3.2015|17:00|TRI -
sobota 14.3.2015|17:00|TRI -
úterý 17.3.2015|18:00| - TRI

SPA vs. TRI na ČT SPORT

1.3.Prohlédněte si gólový videosestřih a ohlasy z utkání třineckých Ocelářů na ledě pražské Sparty ZDE

Cena fair-play

25.2.V aule Gong v dolních Vítkovicích se dnes konalo vyhlášeni ankety "Sportovec roku 2014 Moravskoslezského kraje". Cenu fair-play získal devatenáctiletý Ocelář ONDŘEJ KOVAŘČÍK.

Člen juniorského kádru a čerstvě i A-týmu během utkání proti Spartě v srpnu 2014 opravil při nájezdech verdikt rozhodčích. Přiznal, že místo gólu trefil spojnici horní a boční tyčky. A i když pak Oceláři nájezdy prohráli, sklidil Ondřej od spoluhráčů i trenérů pochvalu. Ondrovi gratulujeme a věříme, že jeho férový čin bude pro všechny inspirací.

Prezidentská trofej

25.2.Připomínáme, že už v pátek po konci utkání Ocelářů se Zlínem, bude vítězům základní části oficiálně předán Prezidentský pohár. Trofej včetně podstavce měří na výšku 66 centimetrů, šířka činí 37 centimetrů, korpus pak 43 cm. Podstavec je vyroben z olšového dřeva, pohár tvoří pozlacená a postříbřená alpaka. Pohár váží 22 kilogramů

Hymna na radiu Čas Rock

25.2.Už ve středu se můžete těšit na premiérové zveřejnění nové hymny Ocelářů na radiu Čas Rock. V reportáži si prohlédněte zákulisí natáčení v ostravském studiu ZDE