Napsali jste krásný příběh. Chlapi, děkujeme!

14.4.2011, Martin Stebel

Úterý 12. dubna 2011, čas 19.36. Tohle datum a tato hodina vejdou natrvalo do historie hokeje pod Javorovým. Hráči s drakem na hrudi byli toho večera nejen oceloví, ale především zlatí! Exploze pozitivních emocí doslova zaplavila beznadějně přeplněnou Werk arénu!

Pro mnohé to možná znělo troufale, když šéfové klubu během sezony otevřeně hlásili mistrovské ambice. Svoje odvážné plány však měli podložené racionálními argumenty. Mimořádně kvalitní kádr zřejmě neměl v rámci extraligy konkurenta. Pokora a upřímný respekt k soupeřům jsou vždy nezbytné, ale k dosažení vytouženého cíle je zapotřebí i přiměřená dávka zdravého sebevědomí. Víra ve vlastní schopnosti Ocelářům evidentně nescházela.

Cesta k vytouženému titulu nebyla snadná. Naopak. Byla strastiplná a trnitá. Ocelovými borci neotřásla ani mediálně vyvolaná kauza odpočtu bodů. Hrozba visela ve vzduchu, ale nebyla realizována. Co nás nezabilo - to nás posílilo. Kádr okolo respektovaného kapitána Bonka se dokázal stmelit. Tým v sobě našel velkou dávku vnitřní síly a kolektivního ducha. Do rozhodující fáze sezony vstupovali s bojovným sloganem: "Hrajeme tvrdě na všech frontách".

Nejednalo se ale pouze o rockovou vizáž. Nebylo to jen prázdné motto s nádechem fráze. Obsah hesla se dařilo realizovat hlavně na ledě. Oceláři pověstní technickým hokejem skutečně prezentovali důraznější styl hry, který je pro úspěch v play-off nezbytný. Nebyla to jen tvrdost při dohrávání rivala u hrazení, ale k vidění byly rovněž vítězné pěstní souboje. Důkazem toho budiž triumfální konfrontace Květoně a Krajíčka v sérii s Litvínovem a taky úspěšná potyčka buldoka Varadi v semifinále proti Slavii.

O-O-Ocelaři! foto: Jan Belej

Svěřenci Marka a Kopřivy prokázali nesmírnou vůli a odhodlání hned ve čtvrtfinále. Litvínov hodně kousal, ale ocelový drak byl mocnější. V nejlepší čtyřce se Ocelářům postavila do cesty Slavia. Už se zdálo, že finálové ambice jsou v nedohlednu, ale ocelový drak dokázal stejně jako bájný Fénix povstat z popela. Otočit zdánlivě ztracenou sérii - to byl opravdový majstrštyk. Regionální finále bylo snem mnoha příznivců. Ostravané kladli odpor, ale rovněž rytíř Vítek musel uznat dominanci Třince.

Po 16 letech mezi extraligovou smetánkou si tedy Oceláři mohli poprvé zakřičet v euforickém opojení: "Mistři!" Před startem ročníku 2008/09 vyslovil zástupce klubu přání, že "Placka není nedosažitelná..." Jeho touha tehdy nebyla naplněná a vyvolala ironické úsměvy u mnohých škarohlídů. Byly to však prorocké slova. Je to velká satisfakce. Letošní extraligová sezona se odehrávala jasně v režii Třince a placka v barvě zlata je realitou.

Celé město i okolí v posledních týdnech dýchalo rytmem play-off. Hokej byl konverzačním tématem číslo 1. Titul je ve správných rukou. Oceláři otevřeli zlatou bránu a jsou nejlepší v zemi aktuálních mistrů světa! Trefně to zhodnotil prezident klubu Ján Moder - "Naplňuje mě absolutní hrdost!"

Tady vládne Třinecko...

Chlapi, díky!

Aktuální zápasy
PK5 | neděle 13.3.2016

ZLN TRI TRI
Zlín
3:2p

MS IA v Katowicích

29.4.Dnes večer skončilo pátým hracím dnem mistrovství světa divize I skupiny A, které se hrálo v polských Katowicích. Postup do elitní skupiny mistrovství světa pro rok 2017 si vybojovali hráči Slovinska, za něž nastoupil i obránce Jurij Repe, který se letos objevil také v barvách Ocelářů. Repe v 5 zápasech nastřádal 2 kanadské body (1+1) a 4 trestné minuty. Na druhém místě skončili Italové, kteří si za rok zahrají elitní skupinu v případě, že letos na sestupovém místě neskončí Německo nebo Francie, tedy pořadatelské země příštího MS. Na třetím místě skončili domácí Poláci, jen vinou úvodní prohry v zápase s Itálií minulou sobotu. Za naše severní sousedy hrál Aron Chmielewski a v 5 zápasech měl 3 kanadské body (2+1) a 8 trestných minut.

Tiskovka HCO na youtube

24.4.V pondělí 25. dubna od 11:00 hod. se v press centru třinecké WERK ARENY bude konat tisková konference s představiteli klubu (Pavel Marek, Vladimír Kýhos, René Mucha). Hlavními tématy setkání budou - kádr pro sezonu 2016/17, příprava A-týmu + přátelské zápasy, 3. ročník Steel Cupu a otevření nové MINI WERK ARÉNY. Z tiskové konference budeme prostřednictvím klubového youtube kanálu vysílat video přenos. ZDE

Letecké záběry MWA

20.4.V rychlém tempu pokračují práce na tréninkové mini WERK ARENĚ, která bude už brzy zkolaudována a od nové sezony poslouží především mládežnickým celkům HC Oceláři Třinec. Podívejte se na unikátní letecké videozáběry nové stavby na Frýdecké ulici. ZDE