Napsali jste krásný příběh. Chlapi, děkujeme!

14.4.2011, Martin Stebel

Úterý 12. dubna 2011, čas 19.36. Tohle datum a tato hodina vejdou natrvalo do historie hokeje pod Javorovým. Hráči s drakem na hrudi byli toho večera nejen oceloví, ale především zlatí! Exploze pozitivních emocí doslova zaplavila beznadějně přeplněnou Werk arénu!

Pro mnohé to možná znělo troufale, když šéfové klubu během sezony otevřeně hlásili mistrovské ambice. Svoje odvážné plány však měli podložené racionálními argumenty. Mimořádně kvalitní kádr zřejmě neměl v rámci extraligy konkurenta. Pokora a upřímný respekt k soupeřům jsou vždy nezbytné, ale k dosažení vytouženého cíle je zapotřebí i přiměřená dávka zdravého sebevědomí. Víra ve vlastní schopnosti Ocelářům evidentně nescházela.

Cesta k vytouženému titulu nebyla snadná. Naopak. Byla strastiplná a trnitá. Ocelovými borci neotřásla ani mediálně vyvolaná kauza odpočtu bodů. Hrozba visela ve vzduchu, ale nebyla realizována. Co nás nezabilo - to nás posílilo. Kádr okolo respektovaného kapitána Bonka se dokázal stmelit. Tým v sobě našel velkou dávku vnitřní síly a kolektivního ducha. Do rozhodující fáze sezony vstupovali s bojovným sloganem: "Hrajeme tvrdě na všech frontách".

Nejednalo se ale pouze o rockovou vizáž. Nebylo to jen prázdné motto s nádechem fráze. Obsah hesla se dařilo realizovat hlavně na ledě. Oceláři pověstní technickým hokejem skutečně prezentovali důraznější styl hry, který je pro úspěch v play-off nezbytný. Nebyla to jen tvrdost při dohrávání rivala u hrazení, ale k vidění byly rovněž vítězné pěstní souboje. Důkazem toho budiž triumfální konfrontace Květoně a Krajíčka v sérii s Litvínovem a taky úspěšná potyčka buldoka Varadi v semifinále proti Slavii.

O-O-Ocelaři! foto: Jan Belej

Svěřenci Marka a Kopřivy prokázali nesmírnou vůli a odhodlání hned ve čtvrtfinále. Litvínov hodně kousal, ale ocelový drak byl mocnější. V nejlepší čtyřce se Ocelářům postavila do cesty Slavia. Už se zdálo, že finálové ambice jsou v nedohlednu, ale ocelový drak dokázal stejně jako bájný Fénix povstat z popela. Otočit zdánlivě ztracenou sérii - to byl opravdový majstrštyk. Regionální finále bylo snem mnoha příznivců. Ostravané kladli odpor, ale rovněž rytíř Vítek musel uznat dominanci Třince.

Po 16 letech mezi extraligovou smetánkou si tedy Oceláři mohli poprvé zakřičet v euforickém opojení: "Mistři!" Před startem ročníku 2008/09 vyslovil zástupce klubu přání, že "Placka není nedosažitelná..." Jeho touha tehdy nebyla naplněná a vyvolala ironické úsměvy u mnohých škarohlídů. Byly to však prorocké slova. Je to velká satisfakce. Letošní extraligová sezona se odehrávala jasně v režii Třince a placka v barvě zlata je realitou.

Celé město i okolí v posledních týdnech dýchalo rytmem play-off. Hokej byl konverzačním tématem číslo 1. Titul je ve správných rukou. Oceláři otevřeli zlatou bránu a jsou nejlepší v zemi aktuálních mistrů světa! Trefně to zhodnotil prezident klubu Ján Moder - "Naplňuje mě absolutní hrdost!"

Tady vládne Třinecko...

Chlapi, díky!

Aktuální zápasy
přát. | čtvrtek 31.7.2014

TRI LIB LIB
Třinec
Liberec

pátek 1.8.2014|11:00|TRI - OLO
úterý 5.8.2014|17:00|TRI - MIN
čtvrtek 7.8.2014|18:00|ZLN - TRI

TRI - LIB na ČT SPORT

31.7.Prohlédněte si videoreportáž České televize z historicky prvního utkání v třinecké multifunkční WERK ARENĚ zde

Informace ke vstupnému

30.7.Páteční přátelský zápas v nové WERK ARENĚ mezi HC Oceláři Třinec – HC Olomouc od 11:00 uvidí majitelé permanentních vstupenek zdarma. Do sektorů A a E zaplatí zájemci za lístek 50 korun a do zbylých sektorů 30 korun.

O den dříve 31. července od 17:00 hodin se v nové hale uskuteční historicky první zápas, a to přátelské utkání mezi Třincem a Libercem. Na toto utkání mají fanoušci vstup zdarma. Třineckým dětem bylo na konci školního roku na utkání se Lvem rozdané vstupenky. Ty si nyní budou moci vyměnit za lístek na zápas s Olomoucí, a to v pátek 1. srpna od 9:00 na pokladnách nové WERK ARENY.

Štáb ČT ve WERK ARENĚ

29.7.Prohlédněte si videoreportáž České televize z návštěvy nové třinecké multifunkční WERK ARENY zde

Permice až do srpna!

8.7.HC Oceláři Třinec a.s. informuje, že dne 30. června skončil prodej permanentních vstupenek pro příští extraligový ročník 2014/15 na pokladnách Werk arény.

Další možnost, jak získat permanentní vstupenku, je osobní prodej v kanceláři číslo 29 a taky zakoupení prostřednictvím poukazu na síti www.ticketportal.cz a následnou výměnou ve staré Werk aréně každé pondělí a středu od 10:30 – 12:30 a 13:00 – 15:30 až do konce měsíce srpna.

Fansop
» Cesta za titulem (350 Kč)
» Minidres Růžička (150 Kč)
» Kšiltovka chili (350 Kč)