Napsali jste krásný příběh. Chlapi, děkujeme!

14.4.2011, Martin Stebel

Úterý 12. dubna 2011, čas 19.36. Tohle datum a tato hodina vejdou natrvalo do historie hokeje pod Javorovým. Hráči s drakem na hrudi byli toho večera nejen oceloví, ale především zlatí! Exploze pozitivních emocí doslova zaplavila beznadějně přeplněnou Werk arénu!

Pro mnohé to možná znělo troufale, když šéfové klubu během sezony otevřeně hlásili mistrovské ambice. Svoje odvážné plány však měli podložené racionálními argumenty. Mimořádně kvalitní kádr zřejmě neměl v rámci extraligy konkurenta. Pokora a upřímný respekt k soupeřům jsou vždy nezbytné, ale k dosažení vytouženého cíle je zapotřebí i přiměřená dávka zdravého sebevědomí. Víra ve vlastní schopnosti Ocelářům evidentně nescházela.

Cesta k vytouženému titulu nebyla snadná. Naopak. Byla strastiplná a trnitá. Ocelovými borci neotřásla ani mediálně vyvolaná kauza odpočtu bodů. Hrozba visela ve vzduchu, ale nebyla realizována. Co nás nezabilo - to nás posílilo. Kádr okolo respektovaného kapitána Bonka se dokázal stmelit. Tým v sobě našel velkou dávku vnitřní síly a kolektivního ducha. Do rozhodující fáze sezony vstupovali s bojovným sloganem: "Hrajeme tvrdě na všech frontách".

Nejednalo se ale pouze o rockovou vizáž. Nebylo to jen prázdné motto s nádechem fráze. Obsah hesla se dařilo realizovat hlavně na ledě. Oceláři pověstní technickým hokejem skutečně prezentovali důraznější styl hry, který je pro úspěch v play-off nezbytný. Nebyla to jen tvrdost při dohrávání rivala u hrazení, ale k vidění byly rovněž vítězné pěstní souboje. Důkazem toho budiž triumfální konfrontace Květoně a Krajíčka v sérii s Litvínovem a taky úspěšná potyčka buldoka Varadi v semifinále proti Slavii.

O-O-Ocelaři! foto: Jan Belej

Svěřenci Marka a Kopřivy prokázali nesmírnou vůli a odhodlání hned ve čtvrtfinále. Litvínov hodně kousal, ale ocelový drak byl mocnější. V nejlepší čtyřce se Ocelářům postavila do cesty Slavia. Už se zdálo, že finálové ambice jsou v nedohlednu, ale ocelový drak dokázal stejně jako bájný Fénix povstat z popela. Otočit zdánlivě ztracenou sérii - to byl opravdový majstrštyk. Regionální finále bylo snem mnoha příznivců. Ostravané kladli odpor, ale rovněž rytíř Vítek musel uznat dominanci Třince.

Po 16 letech mezi extraligovou smetánkou si tedy Oceláři mohli poprvé zakřičet v euforickém opojení: "Mistři!" Před startem ročníku 2008/09 vyslovil zástupce klubu přání, že "Placka není nedosažitelná..." Jeho touha tehdy nebyla naplněná a vyvolala ironické úsměvy u mnohých škarohlídů. Byly to však prorocké slova. Je to velká satisfakce. Letošní extraligová sezona se odehrávala jasně v režii Třince a placka v barvě zlata je realitou.

Celé město i okolí v posledních týdnech dýchalo rytmem play-off. Hokej byl konverzačním tématem číslo 1. Titul je ve správných rukou. Oceláři otevřeli zlatou bránu a jsou nejlepší v zemi aktuálních mistrů světa! Trefně to zhodnotil prezident klubu Ján Moder - "Naplňuje mě absolutní hrdost!"

Tady vládne Třinecko...

Chlapi, díky!

Aktuální zápasy
F4 | čtvrtek 16.4.2015

LIT TRI TRI
Litvínov
Třinec

neděle 19.4.2015|18:20|TRI - LIT

Slavia padá do 1. ligy

17.4.Slavia Praha po 21 sezonách v extralize sestupuje do první ligy. Rozhodlo o tom dnešní předposlední kolo baráže, v němž Pražané prohráli na ledě Chomutova 2:3 v prodloužení. Jelikož Olomouc dnes uspěla v Českých Budějovicích 4:1, sešívaní se už nemohou posunout ze třetí, nepostupové příčky. V příštím ročníku extraligy tak soupeřem Ocelářů bude znovu Olomouc, kterou doplní Chomutov.

LIT vs. TRI na ČT SPORT

16.4.Prohlédněte si gólový videosestřih a ohlasy čtvrtého utkání finálové série třineckých Ocelářů proti Vervě Litvínov ZDE

Zlato pro kraj

10.4.Dnes se v Jihlavě uskutečnilo finále krajských výběrů do čtrnácti let mezi našim krajem a Prahou. Z vítězství 4:1 se nakonec radovali hráči Moravskoslezského kraje, ve kterém se představili také tři Oceláři, Šimon Mikler, Matouš Čmiel a dvougólový střelec Adam Raška.

Mladí Oceláři v repre

10.4.

V Bratislavě v těchto dnech probíhá Turnaj čtyř, na který s nově tvořeným výběrem do dvaceti let odcestoval také juniorský útočník Michal Kovařčík.

Vrchol sezóny před sebou mají reprezentanti do osmnácti let. Ke slovenskému výběru se připojili obránce Michal Roman a útočník Matej Murín, k českému pak obránce Marian Adámek a útočník Lukáš Jašek.

Během tohoto víkendu se uskuteční Turnaj čtyř také v Rusku, kam s výběrem do sedmnácti let odcestují také obránci Lukáš Doudera, Filip Haman a útočník David Kofroň.

Fansop
» Cesta za titulem (350 Kč)
» Minidres Růžička (150 Kč)
» Kšiltovka chili (350 Kč)