Napsali jste krásný příběh. Chlapi, děkujeme!

14.4.2011, Martin Stebel

Úterý 12. dubna 2011, čas 19.36. Tohle datum a tato hodina vejdou natrvalo do historie hokeje pod Javorovým. Hráči s drakem na hrudi byli toho večera nejen oceloví, ale především zlatí! Exploze pozitivních emocí doslova zaplavila beznadějně přeplněnou Werk arénu!

Pro mnohé to možná znělo troufale, když šéfové klubu během sezony otevřeně hlásili mistrovské ambice. Svoje odvážné plány však měli podložené racionálními argumenty. Mimořádně kvalitní kádr zřejmě neměl v rámci extraligy konkurenta. Pokora a upřímný respekt k soupeřům jsou vždy nezbytné, ale k dosažení vytouženého cíle je zapotřebí i přiměřená dávka zdravého sebevědomí. Víra ve vlastní schopnosti Ocelářům evidentně nescházela.

Cesta k vytouženému titulu nebyla snadná. Naopak. Byla strastiplná a trnitá. Ocelovými borci neotřásla ani mediálně vyvolaná kauza odpočtu bodů. Hrozba visela ve vzduchu, ale nebyla realizována. Co nás nezabilo - to nás posílilo. Kádr okolo respektovaného kapitána Bonka se dokázal stmelit. Tým v sobě našel velkou dávku vnitřní síly a kolektivního ducha. Do rozhodující fáze sezony vstupovali s bojovným sloganem: "Hrajeme tvrdě na všech frontách".

Nejednalo se ale pouze o rockovou vizáž. Nebylo to jen prázdné motto s nádechem fráze. Obsah hesla se dařilo realizovat hlavně na ledě. Oceláři pověstní technickým hokejem skutečně prezentovali důraznější styl hry, který je pro úspěch v play-off nezbytný. Nebyla to jen tvrdost při dohrávání rivala u hrazení, ale k vidění byly rovněž vítězné pěstní souboje. Důkazem toho budiž triumfální konfrontace Květoně a Krajíčka v sérii s Litvínovem a taky úspěšná potyčka buldoka Varadi v semifinále proti Slavii.

O-O-Ocelaři! foto: Jan Belej

Svěřenci Marka a Kopřivy prokázali nesmírnou vůli a odhodlání hned ve čtvrtfinále. Litvínov hodně kousal, ale ocelový drak byl mocnější. V nejlepší čtyřce se Ocelářům postavila do cesty Slavia. Už se zdálo, že finálové ambice jsou v nedohlednu, ale ocelový drak dokázal stejně jako bájný Fénix povstat z popela. Otočit zdánlivě ztracenou sérii - to byl opravdový majstrštyk. Regionální finále bylo snem mnoha příznivců. Ostravané kladli odpor, ale rovněž rytíř Vítek musel uznat dominanci Třince.

Po 16 letech mezi extraligovou smetánkou si tedy Oceláři mohli poprvé zakřičet v euforickém opojení: "Mistři!" Před startem ročníku 2008/09 vyslovil zástupce klubu přání, že "Placka není nedosažitelná..." Jeho touha tehdy nebyla naplněná a vyvolala ironické úsměvy u mnohých škarohlídů. Byly to však prorocké slova. Je to velká satisfakce. Letošní extraligová sezona se odehrávala jasně v režii Třince a placka v barvě zlata je realitou.

Celé město i okolí v posledních týdnech dýchalo rytmem play-off. Hokej byl konverzačním tématem číslo 1. Titul je ve správných rukou. Oceláři otevřeli zlatou bránu a jsou nejlepší v zemi aktuálních mistrů světa! Trefně to zhodnotil prezident klubu Ján Moder - "Naplňuje mě absolutní hrdost!"

Tady vládne Třinecko...

Chlapi, díky!

Aktuální zápasy
čtvrtek 30.7.2015|18:00|TRI - MIN
úterý 4.8.2015|18:00|TRI - OLO
čtvrtek 6.8.2015|18:00|TRI -

Svoboda také na draftu

27.6.Dalším třineckým hráčem, který dnes prošel vstupním výběrem týmů NHL, byl brankář Miroslav Svoboda. Gólmana, který loni debutoval v prvním třineckém týmu v zápasech extraligy a ukázal se i ve finálové sérii a na přelomu roku zazářil na mistrovství dvacítek v Kanadě, si vybral v 7. kole na 208. místě Edmonton Oilers.

Jašek draftován

27.6.Sedmnáctiletý třinecký forvard Lukáš Jašek byl v dnešní části letošního draftu NHL, který se koná v Sunrise na Floridě v domovském stánku Floridy Panthers, draftován organizací Vancouver Canucks. Lukáš Jašek byl draftován v 6. kole na 174. místě jako desátý Čech v pořadí letošního výběru do NHL.

Soupeři v přípravě

17.6.Třinečtí Oceláři mají - kromě dříve prezentovaných zápasů se Stavangerem a Kuopio - v plánu šest přípravných utkání před startem nového ročníku Tipsport extraligy a všechna utkání jsou naplánovaná do domácí Werk areny. Prvním soupeřem bude běloruský účastník KHL z Minsku - tento zápas je na programu 30. července. Druhým týmem, který do Třince přijede, je tradiční letní sparingpartner Olomouc a třetí soupeř před druhým ročníkem Steel Cupu zatím není znám. Domácí turnaj, jehož první ročník se hrál loni v srpnu, bude pro Třinecké znamenat podobný trojlístek soupeřů jako loni: regionální rival z Vítkovic, další hutnický klub z Košic a celek z KHL, tentokrát Nižnij Novgorod. Dosud plánované zápasy, jejichž seznam může samozřejmě ještě doznat změn, jsou uvedeny zde.

Trončinský do Boleslavi

12.6.26letý obránce Marek Trončinský ukončil angažmá v HC Oceláři Třinec. Jeho novým zaměstnavatelem bude tým BK Mladá Boleslav.

Fansop
» Cesta za titulem (350 Kč)
» Minidres Růžička (150 Kč)
» Kšiltovka chili (350 Kč)