Napsali jste krásný příběh. Chlapi, děkujeme!

14.4.2011, Martin Stebel

Úterý 12. dubna 2011, čas 19.36. Tohle datum a tato hodina vejdou natrvalo do historie hokeje pod Javorovým. Hráči s drakem na hrudi byli toho večera nejen oceloví, ale především zlatí! Exploze pozitivních emocí doslova zaplavila beznadějně přeplněnou Werk arénu!

Pro mnohé to možná znělo troufale, když šéfové klubu během sezony otevřeně hlásili mistrovské ambice. Svoje odvážné plány však měli podložené racionálními argumenty. Mimořádně kvalitní kádr zřejmě neměl v rámci extraligy konkurenta. Pokora a upřímný respekt k soupeřům jsou vždy nezbytné, ale k dosažení vytouženého cíle je zapotřebí i přiměřená dávka zdravého sebevědomí. Víra ve vlastní schopnosti Ocelářům evidentně nescházela.

Cesta k vytouženému titulu nebyla snadná. Naopak. Byla strastiplná a trnitá. Ocelovými borci neotřásla ani mediálně vyvolaná kauza odpočtu bodů. Hrozba visela ve vzduchu, ale nebyla realizována. Co nás nezabilo - to nás posílilo. Kádr okolo respektovaného kapitána Bonka se dokázal stmelit. Tým v sobě našel velkou dávku vnitřní síly a kolektivního ducha. Do rozhodující fáze sezony vstupovali s bojovným sloganem: "Hrajeme tvrdě na všech frontách".

Nejednalo se ale pouze o rockovou vizáž. Nebylo to jen prázdné motto s nádechem fráze. Obsah hesla se dařilo realizovat hlavně na ledě. Oceláři pověstní technickým hokejem skutečně prezentovali důraznější styl hry, který je pro úspěch v play-off nezbytný. Nebyla to jen tvrdost při dohrávání rivala u hrazení, ale k vidění byly rovněž vítězné pěstní souboje. Důkazem toho budiž triumfální konfrontace Květoně a Krajíčka v sérii s Litvínovem a taky úspěšná potyčka buldoka Varadi v semifinále proti Slavii.

O-O-Ocelaři! foto: Jan Belej

Svěřenci Marka a Kopřivy prokázali nesmírnou vůli a odhodlání hned ve čtvrtfinále. Litvínov hodně kousal, ale ocelový drak byl mocnější. V nejlepší čtyřce se Ocelářům postavila do cesty Slavia. Už se zdálo, že finálové ambice jsou v nedohlednu, ale ocelový drak dokázal stejně jako bájný Fénix povstat z popela. Otočit zdánlivě ztracenou sérii - to byl opravdový majstrštyk. Regionální finále bylo snem mnoha příznivců. Ostravané kladli odpor, ale rovněž rytíř Vítek musel uznat dominanci Třince.

Po 16 letech mezi extraligovou smetánkou si tedy Oceláři mohli poprvé zakřičet v euforickém opojení: "Mistři!" Před startem ročníku 2008/09 vyslovil zástupce klubu přání, že "Placka není nedosažitelná..." Jeho touha tehdy nebyla naplněná a vyvolala ironické úsměvy u mnohých škarohlídů. Byly to však prorocké slova. Je to velká satisfakce. Letošní extraligová sezona se odehrávala jasně v režii Třince a placka v barvě zlata je realitou.

Celé město i okolí v posledních týdnech dýchalo rytmem play-off. Hokej byl konverzačním tématem číslo 1. Titul je ve správných rukou. Oceláři otevřeli zlatou bránu a jsou nejlepší v zemi aktuálních mistrů světa! Trefně to zhodnotil prezident klubu Ján Moder - "Naplňuje mě absolutní hrdost!"

Tady vládne Třinecko...

Chlapi, díky!

Aktuální zápasy
15.kolo | pátek 24.10.2014

OLO TRI TRI
Olomouc
5:4p
Třinec

neděle 26.10.2014|18:20|TRI - LIT
úterý 28.10.2014|17:00|VIT - TRI
neděle 2.11.2014|15:00|TRI - LIB

Třinecká jubilea

24.10.V dnešním prohraném utkání na ledě Olomouce, odkud Oceláři vezou alespoň bod za prohru 4:5 po prodloužení, odehrál Marek Trončinský svůj celkově 300. zápas v nejvyšší ligové soutěži. Trončinský si premiéru v extralize odbyl v sezóně 2005/06 v barvách Kladna, dále oblékal Liberce a od loňské sezóně také Ocelářů. V třech stech utkání nasbíral 77 kanadských bodů (20+57).

Jubilejní zápas zaznamenal také snajpr Zbyněk Irgl, který dnes odehrál historicky svůj 438 utkání v nejvyšší soutěži (kromě 15 letošních zápasů všechny v barvách Vítkovic, poprvé už v sezóně 1998/1999). V této sadě utkání nasbíral kulatých 200 kanadských bodů za 112 branek a 88 asistencí.

Tři Oceláři v "U20"

22.10.Česká hokejová reprezentace do 20 let se na začátku měsíce listopadu sejde k Turnaji čtyř zemí v Přerově, kde se utká se Švédskem, Ruskem a Finskem. V nominaci národního výběru figurují jména hned tří třineckých Ocelářů - brankáře Miroslava Svobody a útočníků Marka Růžičky a Lukáše Jaška.

Vstupenky na Litvínov

21.10.Na webu Ticketportal.cz si nyní můžete zakoupit vstupenky na nejbližší extraligový duel třineckých Ocelářů proti Vervě Litvínov (neděle 26. října, od 18:20 hod.) ZDE

TRI vs. PCE na ČT SPORT

19.10.Prohlédněte si gólový videosestřih a také pozápasové ohlasy z vítězného utkání Ocelářů proti Pardubicím ZDE