Napsali jste krásný příběh. Chlapi, děkujeme!

14.4.2011, Martin Stebel

Úterý 12. dubna 2011, čas 19.36. Tohle datum a tato hodina vejdou natrvalo do historie hokeje pod Javorovým. Hráči s drakem na hrudi byli toho večera nejen oceloví, ale především zlatí! Exploze pozitivních emocí doslova zaplavila beznadějně přeplněnou Werk arénu!

Pro mnohé to možná znělo troufale, když šéfové klubu během sezony otevřeně hlásili mistrovské ambice. Svoje odvážné plány však měli podložené racionálními argumenty. Mimořádně kvalitní kádr zřejmě neměl v rámci extraligy konkurenta. Pokora a upřímný respekt k soupeřům jsou vždy nezbytné, ale k dosažení vytouženého cíle je zapotřebí i přiměřená dávka zdravého sebevědomí. Víra ve vlastní schopnosti Ocelářům evidentně nescházela.

Cesta k vytouženému titulu nebyla snadná. Naopak. Byla strastiplná a trnitá. Ocelovými borci neotřásla ani mediálně vyvolaná kauza odpočtu bodů. Hrozba visela ve vzduchu, ale nebyla realizována. Co nás nezabilo - to nás posílilo. Kádr okolo respektovaného kapitána Bonka se dokázal stmelit. Tým v sobě našel velkou dávku vnitřní síly a kolektivního ducha. Do rozhodující fáze sezony vstupovali s bojovným sloganem: "Hrajeme tvrdě na všech frontách".

Nejednalo se ale pouze o rockovou vizáž. Nebylo to jen prázdné motto s nádechem fráze. Obsah hesla se dařilo realizovat hlavně na ledě. Oceláři pověstní technickým hokejem skutečně prezentovali důraznější styl hry, který je pro úspěch v play-off nezbytný. Nebyla to jen tvrdost při dohrávání rivala u hrazení, ale k vidění byly rovněž vítězné pěstní souboje. Důkazem toho budiž triumfální konfrontace Květoně a Krajíčka v sérii s Litvínovem a taky úspěšná potyčka buldoka Varadi v semifinále proti Slavii.

O-O-Ocelaři! foto: Jan Belej

Svěřenci Marka a Kopřivy prokázali nesmírnou vůli a odhodlání hned ve čtvrtfinále. Litvínov hodně kousal, ale ocelový drak byl mocnější. V nejlepší čtyřce se Ocelářům postavila do cesty Slavia. Už se zdálo, že finálové ambice jsou v nedohlednu, ale ocelový drak dokázal stejně jako bájný Fénix povstat z popela. Otočit zdánlivě ztracenou sérii - to byl opravdový majstrštyk. Regionální finále bylo snem mnoha příznivců. Ostravané kladli odpor, ale rovněž rytíř Vítek musel uznat dominanci Třince.

Po 16 letech mezi extraligovou smetánkou si tedy Oceláři mohli poprvé zakřičet v euforickém opojení: "Mistři!" Před startem ročníku 2008/09 vyslovil zástupce klubu přání, že "Placka není nedosažitelná..." Jeho touha tehdy nebyla naplněná a vyvolala ironické úsměvy u mnohých škarohlídů. Byly to však prorocké slova. Je to velká satisfakce. Letošní extraligová sezona se odehrávala jasně v režii Třince a placka v barvě zlata je realitou.

Celé město i okolí v posledních týdnech dýchalo rytmem play-off. Hokej byl konverzačním tématem číslo 1. Titul je ve správných rukou. Oceláři otevřeli zlatou bránu a jsou nejlepší v zemi aktuálních mistrů světa! Trefně to zhodnotil prezident klubu Ján Moder - "Naplňuje mě absolutní hrdost!"

Tady vládne Třinecko...

Chlapi, díky!

Aktuální zápasy
SF6 | sobota 12.4.2014

ZLN TRI TRI
Zlín
Třinec

Dva Oceláři v repre

14.4.Dva hráči Třince dostali po vypadnutí z play-off pozvánku od Vladimíra Růžičky do reprezentace. Konkrétně se jedná o obránce Tomáše Linharta a útočníka Martina Růžičku. "Z play off vypadli v sobotu, měli pár dní volno, pro Nory s nimi počítáme. Máme před mistrovstvím světa, hráče potřebujeme vidět v utkáních. Prostor tedy dostanou," pokračuje Vladimír Růžička. Zejména pro třineckého střelce bude pozvánka velkou výzvou, v minulosti neměl Martin Růžička na národní tým štěstí. "Ale je to hráč, který umí dát gól, vyložený střelec. Určitě prostor dostane," řekl pro hokej.cz trenér národního týmu. Klukům přejeme hodně štěstí!

ZLI vs TRI na ČT SPORT

12.4.Prohlédněte si videoreportáž České televize ze šestého utkání semifinále play-off mezi Zlínem a Oceláři zde

Bonkův 300. zápas

3.4.Třinecký kapitán Radek Bonk, který dnes večer vstřelil Zlínu dva góly včetně vítězné branky na 3:2, si dnes připsal 56. start v sezóně 2013/14. To znamená, že dnes odehrál 300. utkání v barvách Ocelářů - před sezónou totiž měl na svém kontě 244 utkání za tým z Werk arény. Bonk poprvé za Oceláře nastoupil v sezóně 2004/05, natrvalo se pod Javorový přemístil koncem roku 2009. V kuse tedy v Třinci působí pátou sezónu. Za tři stovky zápasů nashromáždil 207 kanadských bodů za 73 branek a 134 asistencí.

Zámorský třikrát stop

3.4.Zlínský obránce Petr Zámorský dostal od disciplinární komise extraligy zákaz startu ve třech zápasech za zákrok na třineckého útočníka Martina Růžičku v prvním semifinálovém utkání. "Zákrok nebyl veden jako běžná hra tělem ve snaze zastavit pohyb protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý. Rozhodčí René Hradil a Pavel Hodek zlínského beka za faul nepotrestali. Více na Oficiálním youtube kanálu ČSLH

Fansop
» Cesta za titulem (350 Kč)