Rekonvalescent Daniel Rákos: Makám na sobě!

10.09.2014 · Martin Stebel
Do plného tréninkového procesu mužstva z WERK ARENY se pomalu ale jistě vrací útočník Daniel Rákos. 27letý křídelník utrpěl nepříjemné zranění začátkem srpna, kdy jej v prodloužení duelu s Minskem protihráč naprosto neférovým způsobem poslal k ledu. Výsledkem toho byla měsíční zdravotní absence.

Střetnutí proti běloruskému mužstvu přitom útočníkovi s přezdívkou "Bambus" vycházelo na výbornou. Byl autorem jediných dvou tref svého týmu a především spolupráce s Lukášem Žejdlem oběma očividně sedla. Inkriminovaný okamžik nastal přibližně minutu před závěrem nastaveného času: "Byl to od něj záměr, protože jsem byl bez puku, natahoval jsem se po nahrávce, ale asi bych na ní nedosáhl. V ten okamžik jsem dostal ránu hokejkou a praskla mi klíční kost," vrací se ve vzpomínkách k nešťastné situaci.

Měsíční nedobrovolná pauza je v životě hokejového profesionála vždy velice nepříjemnou záležitosti: "Byl jsem docela naštvaný, protože na začátku přípravy jsem měl slušnou formu a tohle zranění přišlo v dost nešťastnou chvíli, do konce prodloužení už moc času nechybělo. Na druhou stranu jsem se utěšoval tím, že lépe je vynechat některé přípravné zápasy a start do sezony. Horší by bylo se zranit v průběhu extraligy, například před play-off, kdy už opravdu půjde do tuhého. Teď už ale koukám jen do budoucna. Makám na sobě, je třeba rychle dohnat tréninkové manko."

Daniel Rákos v tréninkovém dresu. foto: Lukáš Filipec

Příkladný bojovník rozhodně nezahálel ani během minulého týdne, kdy jeho spoluhráči absolvovali dva souboje v rámci Champions Hockey League: "Trénuji už týden. Když byli kluci na zápasech ve Švýcarsku a Norsku, chodil jsem na led v Chrudimi. V Třinci trénuji od pondělí. Musím se pořádně rozdýchat, je třeba trochu posílit hlavně nohy. Není vůbec příjemné, když máte měsíční pauzu a hned se musíte znovu dostat do tempa. Přirovnal bych to k návratu po dovolené. Na druhou stranu si nemyslím, že bych po dobu své absence nějak výrazně ztratil na síle. Cítím se v pořádku. Jsem teď zdravě natěšený do hry!"

Pardubický rodák už tedy v těchto dnech pomýšlí na návrat. Zatím však krouží po ledě v modrém tréninkovém dresu, který je prioritně určen rekonvalescentům a taky hráčům širšího kádru. V jakém časovém horizontu by mohl přetáhnout přes hlavu zápasový dres? "Optimistická varianta zní, že bych se mohl vrátit zhruba v pátém kole. Ta pesimistická mluví o tom, že to bude nejhůře v devátém. Pochopitelně mě trochu mrzí, že vynechám první extraligový zápas v této nádherné aréně, navíc zrovna proti Pardubicím. Takový je ale hokejový život, už jsem se s tím smířil. Věřím, že kluci zvládnou vstup do ligy vítězně!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary